“ראינו עליה של מאות אחוזים ברכישת ציוד לבית הספר דרך אתר האינטרנט”

“ראינו עליה של מאות אחוזים ברכישת ציוד לבית הספר דרך אתר האינטרנט”

פסטיבל חזרה לבית הספר בעידן הקורונה לא התקיים השנה בחנויות אלא ברשתות האינטרנט. הילדים מקליקים באתר והסבתא משלמת. ראיון עם מאיר ישראלי, מנכ”ל רשת מכלול ברמן בקמפוס, יבואנית המותגים המובילים בתחום מכשירי כתיבה ותיקי גב

חזרה לבית הספר בעידן הקורונה | צילום אתר CANVA

בשנת 2020 העולם קפץ קפיצה קוונטית בכל מה שקשור לשימוש ברשת האינטרנט, המהפכה הזו לא פסחה כמובן על ענף מכשירי הכתיבה וציוד חזרה לבית הספר. כדי להבין את המהפכה מקרוב, בחרנו לראיין את מאיר ישראלי מנכ”ל רשת מכלול ברמן בקמפוס, כמי שנמצא כבר ארבעים שנה בענף מכשירי הכתיבה ומנהל רשת של 13 חנויות ענק הפרושה בקמפוסים המובילים ברחבי הארץ.

“הגיעה מלחמת העולם השלישית” הוא מתאר “בלילה אחד שונו סדרי עולם, אנשים כבר לא מגיעים לחנויות, למרות שיש תו סגול, למרות שמקפידים להכניס רק עשרה אנשים. האתר שלנו מתפוצץ מאלפי הזמנות בחודש לאלפי הזמנות ביום. אם בשנה רגילה הקהל מצביע ברגליים, השנה הוא הצביע בידיים.”

הופתעתם?
בהחלט, אף אחד לא צפה את הקורונה. אבל למזלנו היינו כבר ערוכים עם אתר מצוין. מה שאפשר לנו כבר להיערך לנושא כבר בחודש מאי. פנינו מבעוד מועד לחברות גדולות שיש להם וועדי עובדים והצענו להם מתחם מיוחד ממותג בתוך האתר עבור ילדי העובדים שלהם, זה עבד מצוין. אף אחד לא היה צריך לצאת מהבית, כל הבחירות נעשו באתר, עובדי החברות היו מרוצים ואנחנו היינו מרוצים.

מאיר ישראלי מנכ”ל רשת מכלול ברמן בקמפוס

איך מנהלים מערך של אלפי הזמנות באינטרנט?
“אנחנו עובדים משבע בבוקר ועד עשר בלילה כדי להספיק להוציא את כל ההזמנות, עובדים מסביב לשעון ועדיין לא מספיקים להגיע לכולם בזמן שהיינו רוצים. כדי לצ’פר את האנשים הוספנו להם להזמנות יומנים חדשים והפתעות נוספות, הם יודעים שבגלל המצב אולי זה התעכב ביום יומיים, אבל לפחות נשארים מרוצים”

למי יש את המילה האחרונה ברכישה, לילד או לאמא?
“לסבתא, בישראל המצאנו את הסבתות” הוא צוחק “הן אלו שרוכשות את ציוד החזרה לבית הספר. היה אצלי בזמנו יצרן גדול של מכשירי כתיבה שהגיע במיוחד מחו”ל, יש לו חנויות בכל העולם. הוא אמר לי ‘תדע לך שישראל היא המדינה היחידה שהסבתא אחראית על חזרה לבית הספר’, הסבתות זו המצאה ישראלית, אין כזה דבר בשום מדינה אחרת”

“תקופת הקורונה הרגילה גם את הגיל השלישי לקניות באינטרנט, בלילה אחד כולם נאלצו ללמוד איך לרכוש אונליין. העולם השתנה, האתרים שהיו שייכים לעולם הצעירים הגיעו לעולם של המבוגרים. הסבתא ממשיכה לקנות, רק באתר, הנכד עומד על ידה ולוחץ על המוצרים”

הילדים בוחרים תיקי גב הסבתא משלמת | צילום אתר Canva

מה בוחרים הילדים?
הילדים של היום הם ילדים חכמים, כמעט כולם עם סמארטפונים ויודעים מראש מה הם רוצים, אי אפשר להזיז אותם מהבחירה שלהם. הבנות אוהבות מותגים של נסיכות, חד קרן. הבנים אוהבים ספיידרמן, כוכבי כדורגל, ריאל מדריד, ברצלונה. אנחנו מחדשים בהתאם לטרנדים את המוצרים. בשנה שנתיים האחרונות מוצרים עם פייטים הם אהובים במיוחד.

מה מיוחד בתיקי הגב שלכם?
אנחנו משווקים בלעדית את תיקי מודן. מותג שידוע כבר עשרות שנים כמותג איכותי. זה התיק הכי קל בארץ, תיק אורתופדי ששוקל פחות מקילו, יש לו גלגלים וגם אפשרות לנשיאה. יש בו תא שמיועד לשמירה על קור או חום, יש כיסוי לגשם, אחריות וכמעט תמיד יש אפשרות לצרף קלמר, בקבוק או יומן תואם לתיק.

כוכבת הרשת אלין ספיר מתחדשת בתיק מודן של רשת מכלול ברמן בקמפוס | צילום עמוד הפייסבוק של מודן

איכות זו לא מילה גסה

מה גורם לאנשים לקנות דווקא במכלול ברמן בקמפוס ולא באלי אקספרס?
בשנה שעברה בדקו אותנו בחדשות 12 מול אלי אקספרס ומותגים ישראלים נוספים. יצאנו הכי זולים בארץ ומול אלי אקספרס ההפרש היה של שלושה שקלים בסך הכול.

השוואת מחירים בקשת 12

להורים אכפת מהמחיר אמנם, אבל לא פחות מכך אכפת להם מהאיכות. מכלול היא היבואנית הבלעדית בישראל של מותגי איכות שמובילים שנים ארוכות כמו “תיקי גב מודן” Casio, UHU, PILOT, STABILO, BABYLON, STAEDTLER מותגים וותיקים ומוערכים בעולם וגם בישראל. יש המון חברות ישראליות שמחזרות אחריהם, אבל לאירופאים יש כבוד להסכמים שלהם מולנו.

אני מאד מקפיד על מוצרים איכותיים, אני לא אוהב למכור זבל, כי הלקוח בסופו של יום שוכח את המחיר אבל זוכר את האיכות וחוזר אלייך.

בחנויות הפיזיות הייתי פוגש אימהות שמגיעות עם הילדים ונזכרות איך הן היו מגיעות לכאן עם אימא שלהן כשהן היו קטנות. לקוחות שמעריכים אותך זה נכס ולהקפיד על איכות, זה לנהל מערכת יחסים של אמון ושל כבוד עם הצרכנים.

כוכבי הרשת משפחת ספיר בחנות מכלול קמפוס ברמן | צילום מתוך עמוד הפייסבוק של תיקי מודן

מה תוכלו לחדש בשנת 2021?
אנחנו מתעדכנים כל הזמן במותגים חדשים לצד המותגים הוותיקים והמוערכים. אנחנו הולכים כל הזמן לתערוכות באירופה, גרמניה. יש תערוכות כל הזמן בזום של יצרנים מכל העולם. העולם כל הזמן מתקדם ואנחנו אתו. אני מקווה שבשנה הבאה הורים יוכלו שוב ליהנות גם מהחוויה של ביקור בחנות הפיזית יחד עם הילדים, אבל גם אם לא, אנחנו בהחלט ערוכים לעידן החדש.


כתבות שתשמחו לקרוא

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *