פורים: לשמוח בצורה בטוחה

פורים: לשמוח בצורה בטוחה
ונשמרתם. צעצועים האסורים לשימוש
צילום: משרד הכלכלה

לקראת החג משרד הכלכלה והתעשייה מפני שימוש בנפצים וחזיזים ומרכישת תחפושות שלא עומדות בתקן

בימים אלו נערכים באגף אכיפה במסחר שבמשרד הכלכלה והתעשייה, יחד עם הרשויות המקומיות והמשטרה לאיתור והשמדה של צעצועים מסוכנים הנפוצים במיוחד בתקופה שלקראת ימי חג הפורים.
האכיפה תתבצע במרכזי קניות ובשווקים ברחבי הארץ, על מנת למנוע מכירה ושימוש בצעצועים המסוכנים העלולים לגרום לנזק גופני ופציעות קשות. בנוסף תתוגבר ההסברה ויתבצעו פעילויות חינוכיות בבתי הספר, בתנועות נוער ובגנים, ויחולקו עלוני מידע לציבור המתריעים מפני שימוש בצעצועים מסוכנים. במשרד הכלכלה מדגישים, כי גם רכישה של תחפושת ללא תקן, בארץ או בייבוא מחו”ל, עלולה להיות מסוכנת, בשל שימוש בחומרים מתלקחים.
ישראל משען, הממונה על אגף אכיפה במסחר: “בשנים האחרונות לצד הנפצים ‘המסורתיים’ נפוצים סמני לייזר העלולים לגרום לנזק בלתי הפיך לעיניים ואף לעיוורון. יחד עם מתן דגש על צעצועים מסוכנים יש לשים לב גם לשימוש נאות ועל פי הוראות היצרן בצעצועים המותרים לשימוש – כמו פיקות וקפצונים העלולים לגרום לכוויות”.
על מנת לשמור על חג נעים ובטוח, מבקשים במשרד הכלכלה להזכיר את ההמלצות הבאות:
* השימוש בתחפושת ומסכות מחומרים דליקים מסוכן ולכן אין לקנות או לעשות שימוש באביזרי חג שאינם נושאים סימון כנדרש בתקן: שם וכתובת של יצרן / יבואן מקומי כמו גם הוראות שימוש ובטיחות ואזהרות יצרן נוספות.

ונשמרתם. צעצועים האסורים לשימוש|צילום: משרד הכלכלה
ונשמרתם. צעצועים האסורים לשימוש|צילום: משרד הכלכלה

* בפיקות וקפצונים קיימת סכנה להתלקחות וכוויות! יש לרכוש אותם רק שיש סימון והוראת אזהרה ולהשתמש באקדח צעצועים מתאים. אין לפוצץ באבן או במכשיר שאינו מתאים. אין להכניס פיקות לכיס המכנסים, אין לפרקם מאריזתם המקורית או להשתמש בהם בניגוד להוראות השימוש ובניגוד לאזהרה שמופיע על הפיקות.
* כדורי עשן חזיזים ונפצים מכל הסוגים אסורים לאחזקה, לשימוש ולשיווק! כמו גם אקדחים ורובים- הדומים בצורתם לכלי נשק אמיתיים.
* מכלי אירוסול (תרסיסי שלג, תרסיסי פתיתים וחוטים) – מיועדים למבוגרים בלבד וחייבים להיות מסומנים באזהרה “הרחק מידי ילדים!”
* יש להימנע משימוש באביזרים היוצרים רעש חריג, על אביזר מאושר לשימוש תופיע האזהרה: “אין להשתמש בקרבת האוזניים! שימוש לא נכון עלול לפגוע בשמיעה”.
* על אביזרים וצעצועים חייבת להופיע אזהרה: “לא מתאים לילדים שגילם פחות מ-3 שנים”, או ציור הסמל להגבלת הגיל מעל אריזתה של התחפושת.


כתבות שתשמחו לקרוא

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *