עשרות אלפי ילדים יזכו לסיבסוד הקייטנות

עשרות אלפי ילדים יזכו לסיבסוד הקייטנות
חשיפה לצפון ולדרום. ילדות
צילום: אתר pixabay.com

במשרד לפיתוח הפריפריה, הנגב והגליל מדגישים כי הורים שכבר שילמו לרשויות עבור הקייטנות, זכאים להחזר מהרשות

המשרד לפיתוח הפריפריה, הנגב והגליל סיים בימים האחרונים את בדיקת הבקשות של הרשויות המקומיות באשר לסיוע בתשלום עבור הקייטנות, ובישר ל-94 הרשויות על קבלת הסיבסוד שיסייע משמעותית להורי הילדים המשתתפים בקייטנות העירוניות. בין הרשויות שיקבלו סיבסוד, חלק ניכר מיישובי הגליל המערבי: כפר ורדים, מטה אשר, מעלה יוסף, מעלות-תרשיחא, שלומי, עכו, כרמיאל ונהריה.

חשיפה לצפון ולדרום. ילדות| צילום: אתר pixabay.com
חשיפה לצפון ולדרום. ילדות| צילום: אתר pixabay.com

על פי הרפורמה יקבלו כל ילדי הגנים ביישובי הנגב והגליל וביישובי הפריפריה החברתית (אשכולות 4-1) סיבסוד אוטומטי של הקייטנות בסכום של 300 שקלים לילד, בתנאי שהקייטנה לא תעלה על 852 שקל. לטענת המשרד, רשויות מקומיות רבות הפחיתו את הסכומים בעקבות צעד זה. ילד שני באותה משפחה יזכה לסיבסוד של 350 שקל, וילד נוסף – 400 שקל. זאת ועוד, התשלום עבור ילדים המשתייכים למשפחות רווחה לא יעלה על 200 שקל. בחישוב כולל, ייהנו מהסיבסוד 86,235 ילדים ב-94 רשויות, הן בצפון והן בדרום.

במשרד לפיתוח הפריפריה מדגישים כי הורים שכבר שילמו לרשויות עבור הקייטנות זכאים לקבלת החזר מהרשות. ממשרד הפנים נמסר: “משמח לדעת ש-86 אלף ילדים ייהנו הקיץ הזה מהנחות בקייטנות בזכות הרפורמה. שמחתי לראות שרשויות רבות ניגשו לרפורמה, הפחיתו את מחירי הקייטנות ויקבלו מאיתנו סיוע. בישראל לא יהיה מצב שבו ילד לא יוכל ללכת לקייטנה בגלל בעיות כספיות של משפחתו”.


כתבות שתשמחו לקרוא

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *