בשורה לילדים וההורים: סייעות רפואיות גם בקיץ

בשורה לילדים וההורים: סייעות רפואיות גם בקיץ
"תיקון עוול". ילדים בחופש
צילום: StockSnap.io

שר החינוך, נפתלי בנט, שר האוצר, משה כחלון ויו”ר ההסתדרות החדשה אבי ניסנקורן הודיעו כי החל מהקיץ, הסייעות הרפואיות יועברו למודל העסקה בכל 12 חודשי השנה, כפי שמקובל בכל המשק הישראלי. סך התקצוב כ- 15 מיליון שקלים
יודגש כי בעקבות מודל העסקה החדש, הסייעות הרפואיות יעמדו לצד הילדים גם בקייטנות ובפעילויות הקיץ האחרות. בכך יתוקן העוול שנגרם לסייעות ולילדים במשך שנים רבות, בהן הועסקו הסייעות רק עשרה חודשים בשנה.
על פי נתוני משרד החינוך, בישראל ישנם כ- 2200 תלמידים בחינוך הרגיל הזקוקים לסייעת רפואית. סייעות רפואיות מתלוות לתלמידים הזקוקים להשגחה בשל סכנת חיים או נדרשים לקבל במהלך יום הלימודים טיפולים רפואיים פולשניים. עד כה הסייעות הועסקו רק במהלך שנת הלימודים (1.9 – 30.6) ומכאן שבחופשת הקיץ התלמידים הזקוקים לסייעת רפואית נותרו ללא מענה הולם, דבר שהעמיד בסכנה את בריאותם.

"תיקון עוול". ילדים בחופש|צילום: StockSnap.io
“תיקון עוול”. ילדים בחופש|צילום: StockSnap.io

שר האוצר משה כחלון: “הדאגה לילדים ולסייעות הרפואיות הביאה את משרד האוצר להבטיח כי העסקתן תימשך גם בחודשי הקיץ. בכך אנו מספקים מענה מוסרי, ערכי וצודק לילדים בעלי צרכים רפואיים ולסייעות. נמשיך לפעול לשיפור המרקם החברתי בישראל ורווחתו של האדם העובד”
יו”ר ההסתדרות, אבי ניסנקורן: “היום נעשה תיקון עוול משמעותי לטובת אוכלוסיית הסייעות הרפואיות. זוהי בשורה ל-2000 עובדות. התיקון הוא תוצאה של שיתוף פעולה בין ההסתדרות, משרד האוצר, משרד החינוך והמרכז לשלטון מקומי. לכל אדם עובד מגיעות מלוא הזכויות במשך כל ימות השנה וכך יש לפעול ולעשות עם כלל העובדים במדינה. עלינו כחברה לחזק את האדם העובד תוך מתן והכרת כבוד אנושי”.


כתבות שתשמחו לקרוא

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *