מאבק ציבורי להורדת מחירי הקייטנות

מאבק ציבורי להורדת מחירי הקייטנות
דורשים הרחבה של הקייטנות. ילדים
צילום: אתר pixabay.com

בדיון שנערך בנושא בכנסת אמר יו”ר מרכז השלטון המקומי: “משרד החינוך הכניס אותנו להיריון וברח”

בעקבות מחאת ההורים הארצית נגד יוקר מחירי הקייטנות, ועדת הפנים של הכנסת, דורשת משר הפנים לגבש יחד עם משרד החינוך ומרכז השלטון המקומי סל בסיסי של קייטנה ולתמחר אותה תוך שבועיים.

בדיון שנערך השבוע בכנסת יו”ר הוועדה ח”כ דודי אמסלם הצהיר: “אם לא תוגש ההצעה לוועדה בעוד שבועיים, אני אקבע את מחיר הקייטנה הבסיסית ונגבה זאת בחקיקה”.

חיים ביבס, יו”ר מרכז השלטון המקומי אמר בדיון: “משרד החינוך הכניס אותנו להיריון וברח. התכנית בי״ס של קיץ הייתה מצוינת והוזילה דרמטית את המחירים להורים לכן צריך להרחיב אותה גם לכיתות ג-ד ואחר כך לכיתות ה׳ והגנים, כפי שהמשרד התחייב. אגף התקציבים באוצר ציין במפורש שהתקציבים הרלוונטיים הועברו למשרד החינוך אבל משום מה הם לא נמצאים בסדרי העדיפויות של משרד החינוך והראשונים להיפגע הם ההורים״.

דורשים הרחבה של הקייטנות. ילדים|צילום: אתר pixabay.com
דורשים הרחבה של הקייטנות. ילדים|צילום: אתר pixabay.com

בתוך כך, ניר פוטר, תושב קרית מוצקין ואב לשלושה ילדים, הקים השבוע קבוצה בפייסבוק בשם “תושבי מוצקין” והעלה פוסט בו קרא למחאה אינטנסיבית של הורים נגד יוקר המחייה. במקביל, נפתחה קבוצת ווטסאפ בשם “מחאת ההורים ממוצקין”, שבה משתתפים הורים לילדים בגנים.

בעקבות המחאה, ביום רביעי הודיע חיים צורי ראש עירית קרית מוצקין כי העירייה תפתח קייטנה מסובסדת לכיתות ג’-ד’, במסגרת בתי ספר של החופש הגדול. עלות הקייטנה 700 שקל (46.6 שקל ליום), והיא תתקיים במשך שבועיים בלבד עד לשעה 13:00.

בתוך כך הודיע לאחרונה שר החינוך נפתלי בנט על הרחבה של הקייטנות ופעילויות הקיץ לילדי שדרות ויישובי עוטף עזה.

בנט אמר: ״ילדי עוטף עזה מתמודדים עם מתחים לא נתפסים בימים ובלילות, לכן הודעתי הבוקר לראשי המועצות שהחלטתי להעניק לכל ילדי הגנים ובתי הספר היסודיים קייטנות קיץ מלאות בחוויות טובות. אנחנו כאן כדי לתמוך בהם ולהביע את הערכתנו לגבורתם המתמדת”.


כתבות שתשמחו לקרוא

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *