לאן הקיץ – בילויים עם הילדים

לאן הקיץ – בילויים עם הילדים
מפלצות ודינוזאורים
צילום: יח"צ

רשמתם אותם לקייטנה? יופי. ומה תעשו איתם ביתר הזמן שעד שנת הלימודים הבאה? איך תמנעו רביצה במיטה עד הצהריים ורביצה מול נייד, מחשב, טלוויזיה, עד הערב?

כמה שלא השקעתם ממון, מחשבה ותכנון במסגרות הממוסדות, כדאי לחשוב גם על בילויים משפחתיים משותפים. ההיצע גדול, וההחלטה במה לבחור תלויה גם בהעדפות הטעם שלכם ושל הילדים, וגם בתקציב ובלוח החופשות של ההורים. הזמנה והתארגנות מראש, בדיקת מצב העו”ש, כי מדובר בהוצאה לא קטנה, ובירור אופציות להנחה, יבטיחו מימוש נינוח והרבה פחות עצבים.

גן גורו ופארק המעיינות:
“חוויות ניר דוד” מציעה בגן האוסטרלי גן גורו ובפארק המעיינות הסמוך לו סיורי לילה ופעילות מודרכת בשעות אחרי הצהריים והערב, כולל מפגש עם קנגורו, קואלות ויתר בעלי החיים של יבשת האי הגדולה. שחקן המחופש לאבוריג’יני יספר לבאים אגדות עם וילמד איך לאפר את הפנים כמו ילידים אוסטרליים. 48 שקלים מגיל שנתיים. ובפארק המעיינות יתקיימו סיורי הלילה יתקיימו באוגוסט, בימים שלישי וחמישי, כולל לינה, טבילה במים, והסעה ברכבים ירוקים. 140 שקלים מגיל שנתיים. הפארק כולל חדר בריחה פתוח בשם אסקייפארק שם צריך למצוא את סליק הנשק של קיבוץ ניר דוד מימי המנדט הבריטי. 105 שקלים למשתתף בתנאי שיתקבצו 4 משתתפים. קיים גם מסלול רטוב לאורך נחל חרוד עד מעיין למרגלות הגלבוע. ולרוצים להישאר ממתינים 50 צימרים.

גן גורו|צילום: יח"צ
גן גורו|צילום: יח”צ

בית הבד של הגולן
אם פניכם לצפון, בית הבד האקולוגי של הגולן, שזכה בפרס בינלאומי על שמירה סביבתית, השוכן באזור התעשייה קצרין, מציע “מסע בעקבות הזית – מהעץ אל הצלחת והגוף”. הסיור כולל חדר מכונות שמן עתיקות, סרטון קולנוע על הזית ודרכי הפקת השמן, התנסות מעשית בייצור סבון הזיתים גרגירי (פילינג), טעימות שמן זית וכניסה למעבדות הפיתוח והייצור. 14 שקלים מגיל 6.

מפלצות ודינוזאורים
אין “חופש גדול” בלי איזו תערוכת בובות ענק של דינוזאורים מתנועעים ומשמיעים שאגות. וגם הקיץ הנוכחי לא חורג מהכלל הזה. תערוכת הדינוזאורים תיפתח בחודש אוגוסט בחלל ממוזג של “האנגר 11″ בנמל תל אביב עם עשרות דמויות אינטראקטיביות, מוקפות תפאורה של יערות ומדבריות. הילדים יורשו לרכב על גורי דינוזאורים ולהצטלם איתם, לטפס על חבלים, לצייר, לצבוע ולשחק ב”להיות ארכיאולוגים”. 85 שקלים מגיל 3.
גם מפלצות זוכות בקיץ הזה לתערוכה. בגן מוזיאון ארץ ישראל בתל אביב יעמידו יוסי אבולעפיה ואפרים סידון עשרות דמויות של מפלצות ענק ששרות, מדברות ומספרות. התוכן עוסק בפחדים, כעסים, אהבות וכו’ בגישה הומוריסטית. פתוח מ-18:30 עד 23:00. התערוכה כוללת ארגז חול ענק לבניית מפלצות, מתחם לצביעת מפלצות, פעלתון ועוד. 109 שקלים לכרטיס.
פסלים חיים

מפלצות ודינוזאורים|צילום: יח"צ
מפלצות ודינוזאורים|צילום: יח”צ

תערוכת פסלים חיים חינמית, תיערך בימים 4-6 ביולי ברחוב יעקב ברחובות בשעות 18:00-22:30. כמאה וחמישים בני אדם מהארץ ומאוקראינה, בלגיה, פורטוגל, ספרד, סרביה והולנד, יתחפשו לפסלים ויעמדו ללא תנועה ברחוב. בשנה שעברה משך האירוע הזה כ-160 אלף איש. את הסיבה לתופעה, הן מצד המציגים והן מצד הצופים, יש לחפש אולי בנבכי הפסיכולוגיה, אך אין ספק שגם הילדים ייהנו מאוד.

פסלים חיים|צילום: יח"צ
פסלים חיים|צילום: יח”צ

“ארץ לעולם לא”
כפר האינדיאנים של טייגר לילי, כיתת פיות של טינקרבל, מחנה הילדים האבודים וספינת פיראטיים של קפטן הוק, כל אלה נבנו בגן הטרופי של פארק הירקון גני יהושע בתל אביב. תפאורת “ארץ לעולם לא” (NEVER LAND), מוקפת שם בצמחיה, וערוצי מים המוסיפים לה קסם. נבנה גם מסלול אימוני שודדי ים, וב”כיתת פיות” הילדים מקבלים בהשאלה זוג כנפיים. 6 פעמים ביום מתרחש מופע של סצנות מעלילות “פיטר פן”. מתאים לגילאי 3-10. 89 שקלים לפני הנחות. תוספת של 10 שקלים בכניסה לספינת הפיראטים.
דייג אוהב דגים?

ארץ-לעולם לא בפארק הירקון|צילום: גיא חמוי
ארץ-לעולם לא בפארק הירקון|צילום: גיא חמוי

ילדים ואבות חובבי דיג יכולים להטיל חכה במתחם הקמפינג “פארק הדיג מעיין צבי” (הכניסה מכביש 4 מול משטרת זיכרון יעקב). אבל גם בלי להפוך לדייגים ליום, יש במקום מתנפחים, גשר וסולם חבלים, שייט בסירות, טיולי אופניים (בתוספת מחיר), מתחם קמפינג מאובזר כולל מקררים, מקלחות ושירותים. כניסה +לינת קמפינג (לא כולל שכירת אוהל) משעה 15:00 ועד שעה 17:00 למחרת, עולה 100 שקלים למבוגר/ילד. לעוד פרטים 050-7566600, WWW.FISHING-PARK.CO.IL

דייג אוהב דגים|צילום: עופר שנער
דייג אוהב דגים|צילום: עופר שנער

קסם הקרח (1)
קרח ובלט על הקרח בארץ לוהטת כמו שלנו הם אטרקציה שליחה לא נס לעולם. בהיכל הפיס ארנה בירושלים, במתחם “אייסלנד”, החל ב-7 ביולי ועד 20 באוגוסט, ניתן להחליק על משטח קרח אולימפי, מגיל 5 (40 שקלים לילד, 50 למבוגר), לצפות בתחרויות הוקי קרח במסגרת בימי המכביה (כניסה חינם), או לצפות במופע אקרובטיקה ואפקטים של להקת Cirque de Glace המשלב אש וקרח, מוזיקה, אפקטים ויזואליים ותלבושות נוצצות. המופע יתקיים בין 16 ל-20 באוגוסט וכרטיס עולה 75 שקלים

קסם הקרח|צילום: יח"צ
קסם הקרח|צילום: יח”צ

קסם הקרח (2)
החלקה על קרח יש גם בגוש דן בהיכל הקרח של ישראל – ice Peaks בחולון. אטרקציות מיוחדות לקיץ הן חלוקת גלידת בן וג’ריס לילדים שרכשו כרטיס, מופעי מוסיקה, קרון לסרטוני תלת ממד (15 שקלים), ואפשרות להורדת אפליקציה שתזכה בכרטיס כניסה חינם למימוש בספטמבר. ניתן לערוך מסיבות יום הולדת וימי גיבוש לחברים. לפרטים נוספים: www.icepeaks.co.il או בפייסבוק 03-5323008

קרקס ופנטזיה
במרומי הגג של קניון עזריאלי בתל אביב ייערכו מופעי קרקס הפנטזיה ((Fantasy Circus עם אש, מים ומוזיקה, בין 13 ל-17 באוגוסט ובין 24 ל-27 באוגוסט. עוד על הגג הזה: רכבת הרים קטנה המשלבת משקפי מציאות מדומה בתוך מסלול הררי. 79 שקלים. עלות לוועדים – 45 שקלים. לעוד פרטים: www.berlinerpro.co.il ובטלפון: 077-8181775/6.

קרקס ופנטזיה|צילום: יח"צ
קרקס ופנטזיה|צילום: יח”צ

מוזיאון 1: “במגרש המשחקים של דוד וגוליית”
במוזיאון ארצות המקרא בירושלים מתקיימת תחרות באמצעות אפליקציה חדשה הכוללת חידות ומשימות ומעניקה זווית חדשה למוצגים בני אלפי שנים. צריך לרכוש כרטיסים מראש וגם לברר את התאריכים והשעות המדויקים בטלפון: 02-56110066.

מוזיאון ארצות המקרא|צילום:יח"צ
מוזיאון ארצות המקרא|צילום:יח”צ

מוזיאון 2: “הקשב”!
“סאונד”, כלומר צליל או קול, הוא שם תערוכת הקיץ האינטראקטיבית החדשה לכל המשפחה במוזיאון העיצוב בחולון. כל בניין המוזיאון הופך לאובייקט קולי גדול מימדים. כ-100 רמקולים הוצמדו לכתליו באמצעות מגנטים והם משמיעים צלילים. המבקרים יוכלו להפיק מוסיקה גם מאובייקטים כמו קוביות לגו, בדים, כוסות ואפילו ירקות. הילדים מוזמנים לסדנאות המתאימות לגילאי 6-11. כרטיס לילד עולה 45 שקלים. 35 למבוגר מלווה.

מוזיאון 3: אופניים
תערוכה חדשה במוזיאון המדע ע”ש בלומפילד בירושלים מציינת מאתיים שנה להמצאת האופניים הצוברים יותר ויותר פופולאריות בחוצות ערי ישראל. בתערוכה יש זירה לרכיבה התנסותית (לגילאי 3-6), אוספי אופניים מחו”ל, דגמים היסטוריים, סדנאות להכנת ספינר, סיורי “שביל –כביש” ועוד. ילדים עד גיל 5 נכנסים חינם. מעל הגיל הזה כניסה עולה 60 שקלים. לעוד פרטים: 02-6544888 http://event.mada.org.il/

מוזיאון|צילום: טל בר לב
מוזיאון|צילום: טל בר לב

קונצרט: תיבת הנגינה של נוח
התזמורת הקאמרית הישראלית בניצוחה של הכנרת והמנצחת סיון אלבו בן חור תערוך מופע מוסיקלי המחבר בין כלי הנגינה השונים לבין המבול התנכ”י ובעלי חיים ביום חמישי 6 ביולי בשעה 19:00 במוזיאון תל אביב לאומנות. מתאים לגילאי 4-10. המחיר: 65-75 שקלים.

קונצרט. סיון אלבו בן חור|צילום: אילן ספירא
קונצרט. סיון אלבו בן חור|צילום: אילן ספירא

תיאטרון בובות
הפסטיבל הבינלאומי לתיאטרון בובות יתקיים בירושלים בימים 6-10 באוגוסט בגן הפעמון, מתחם תיאטרון החאן, תיאטרון הקרון, בית ימק”א ובית שמואל עם הצגות לכל המשפחה. 27 הצגות לילדים ו-14 למבוגרים, וגם 6 הפקות מקטלוניה, איטליה, גרמניה, רומניה, צרפת ורוסיה. גולת הכותרת תהיה אירוע בגן הפעמון שיזמין להשתעשע ולצפות בחדר אשליות, לונה פארק ננסי, לוחמת מביסה מפלצות, דוכני מוזרויות, עננים מתנגשים ועוד. הצגה ישראלית שתעלה בבכורה במסגרת הזו היא “הגשם של סבא אהרון” – עיבוד לספרו של מאיר שלו. בכורה נוספת תהיה ל”הכתר שהלך לאיבוד”, הצגה ללא מילים לקטנטנים עם יצורי נייר מופלאים. מומלצת גם ההצגה מרומניה “היה הייתה ביצה” המיועדת לגילאים הרכים שמחברת בין גזירי נייר, צלליות ומוזיקה. 50 שקלים לילדים ו-70 למבוגרים במכירה מוקדמת המתחילה ב-20 ביולי, 75 ו-95 שקלים בהתאמה, בימי הפסטיבל.

תיאטרון בובות|צילום: יח"צ
תיאטרון בובות|צילום: יח”צ

כתבות שתשמחו לקרוא

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *