יותר מ-80 אלף כניסות של ילדים לאתר החדש של הכנסת

יותר מ-80 אלף כניסות של ילדים לאתר החדש של הכנסת
האתר מותאם לילדים בגילאי 9-14 ומיועד לשעות הפנאי, אך גם לשימוש בבתי הספר. בתמונה: צילום מסך מאתר המשחקים של הכנסת
צילום מסך מתוך אתר המשחקים של הכנסת

אתר המשחקים החדש של הכנסת לילדים צובר פופולאריות: רשם יותר מ-80 אלף כניסות בתוך שמונה חודשים. זמן השהייה של הילדים באתר יותר מחמש דקות בממוצע

בכנסת הביעו היום (ד’) שביעות רצון מנתונים של כניסות ילדים לאתר המשחקים האינטראקטיבי שהשיקו לפני כשמונה חודשים.

לפי נתונים שפירסמה הכנסת, לאחר כשמונה חודשים בהם המשחקים עלו לאוויר באמצעות אתר “על הגובה” של עמותת “סנונית”, הם הביאו לכניסה של למעלה מ-80 אלף ילדים משחקים.

בנוסף, נתוני הכניסות מלמדים שהילדים גולשים באתר במשך גלישה של מעל 5 דקות בממוצע.

הנהלת הכנסת הודיעה היום (ד’) כי לרגל החופש הגדול, היא תצא בקמפיין באנרים צנוע באתרי משחקים ייעודיים בעברית ובערבית על מנת לעודד את הילדים לשחק במשחקים במסגרת האתר החדש המיועד להם.

האתר מותאם לילדים בגילאי 9-14 ומיועד לשעות הפנאי, אך גם לשימוש בבתי הספר. בתמונה: צילום מסך מאתר המשחקים של הכנסת | צילום מסך מתוך אתר המשחקים של הכנסת
האתר מותאם לילדים בגילאי 9-14 ומיועד לשעות הפנאי, אך גם לשימוש בבתי הספר. בתמונה: צילום מסך מאתר המשחקים של הכנסת | צילום מסך מתוך אתר המשחקים של הכנסת

אתר המשחקים האינטראקטיבי של הכנסת (http://kids.gov.il/knesset/) הושק במהלך חודש אוקטובר 2015.

מטרתו להקנות לילדים הבנה של עקרונות הדמוקרטיה והדגמה מוחשית על אופי עבודת הכנסת, עבודת החקיקה, מהות תפקיד חבר הכנסת ועוד, על מנת להאיר את נקודות הממשק בין הכנסת לציבור, לעודד את הילדים לגלות מעורבות אזרחית ולהכשיר אותם לחיים במדינה דמוקרטית.

האתר מותאם לילדים בגילאי 9-14 ומיועד לשעות הפנאי אך גם לשימוש בבתי הספר.

שלושת המשחקים הראשונים עלו עם השקת האתר:

1. משחק ח”כ – מזמין את הילדים להיות חברי כנסת ליום אחד. השחקן מעצב דמות של חברת או חבר כנסת, בוחר נושא שחבר הכנסת מבקש לקדם ומתנסה בארבע זירות פעילות מרכזיות בעבודת חברי הכנסת: המליאה, הוועדות, קשר עם הציבור ועבודה בלשכת הח”כ.

2. המירוץ לחוק – בו השחקן בוחר הצעת חוק ומלווה אותה דרך כל שלבי החקיקה. בין תחנה לתחנה, על מנת לקדם את החוק, הוא נדרש לנאום במליאה, לשכנע בוועדה את חברי הכנסת האחרים ועוד.

3.כנסת שקופה – משחק שמטרתו להבליט את חשיבות נושא ה”שקיפות” בעיני הכנסת. מז’אנר סגירת שטחים (דמוי xonix), שהרקע שלו הוא מבנה הכנסת. כל שטח שנחשף חושף חלק מתמונה. בכל שלב התמונה הנחשפת מייצגת אמצעי להנגשת פעילות הכנסת לציבור.

שני משחקים “פרלמנטריים” נוספים נמצאים בשלבי פיתוח ויושקו בקרוב.

מהנהלת הכנסת נמסר בנוסף כי המשחק הבא שיעלה לאתר יחשוף את הילדים לתפקידיו של משמר הכנסת ולקשר שלו לעקרון הפרדת הרשויות.


כתבות שתשמחו לקרוא

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *