י-ם: הילדים ישחזרו את העלייה לרגל

י-ם: הילדים ישחזרו את העלייה לרגל
בולה לכל ילד. מוזיאון ארצות המקרא
צילום: יח"צ

בולה לכל ילד. מוזיאון ארצות המקרא|צילום: יח"צ
בולה לכל ילד. מוזיאון ארצות המקרא|צילום: יח”צ

לכבוד חול המועד סוכות החליטו במוזאון ארצות המקרא לשחזר את מצוות העלייה לרגל לבית המקדש בחג הסוכות שבמוצאי שנת השמיטה. באופן חריג, הכניסה לילדים במהלך חול המועד סוכות תהיה חינם. אולם מחיר הפעילות המיוחדת תהיה 35 ₪ לילד, לשלושה ילדים ומעלה – 30 ₪ ו-15 ₪ למבוגר מלווה. בנוסף לפעילות למשפחות, יתקיימו סיורים מיוחדים למבוגרים ברוח החג כולל סיור בתערוכת על נהרות בבל, ללא תשלום נוסף לדמי הכניסה למוזאון.
במוזאון יערכו פעילות מיוחדת לכל המשפחה, שתדמה את המסע המרגש מבבל חזרה לירושלים עם עזרא הסופר ונחמיה המושל. באמצעות סיורים תיאטרליים וחווייתיים שיתקיימו ברחבי המוזאון ובתערוכה המרגשת “על נהרות בבל”, ובאמצעות דמויות מחופשות, רמזים, חידות והפתעות נוספות, המבקרים יזכו לחוות את סיפורם המרתק של בית המקדש וירושלים.
המסע יתחיל בירושלים של עליית שבי ציון, שם ייפגשו הילדים את ציונה בתו של ששבצר, מנהיג שבי ציון, המתכוננת לקראת בואו של עזרא הסופר לירושלים. ציונה תספר על הנס הגדול של בניין בית המקדש השני לאחר שנות הגלות הארוכות. עזרא הסופר ייפגש גם הוא עם הילדים ויספר על המסע לארץ ישראל. בין היתר, כל משתתף יקבל מעזרא בולה מיוחדת שתאפשר לו לעלות לארץ.


כתבות שתשמחו לקרוא

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *