חוק חדש: לכל ילד תהיה תוכנית חיסכון

חוק חדש: לכל ילד תהיה תוכנית חיסכון
דן חסכן. ועדת הכספים
צילום: יח"צ

הגדלת הקצבאות וגם ההפקדות לחיסכון יחולו רטרואקטיבית החל מה- 1.1.15

ועדת הכספים אישרה את העלאת קצבאות הילדים וכן את מתווה התכנית לחיסכון ארוך טווח לכל ילד עד גיל 18. הכסף בתכנית החיסכון יירשם אישית על שמו של כל ילד, והכסף ינוהל בחשבון מיוחד אליו יוכלו ההורים להוסיף כסף עד גובה השווה להפקדות של המדינה (מטצ’ינג), קרי עוד 50 שקל לכל היותר ובסה”כ 100 שקל בחודש.
בנוסף, כל ילד יוכל למשוך את הכספים מגיל 18 ואילך, ללא תנאים, והכסף יהיה פטור ממס על רווחי הון (על הצבירה) בעת משיכתו. עוד בעת משיכת הכספים, יקבל הילד מענק מהמדינה, שייפצה אותו על המס על הריבית שתיצבר על החיסכון לאורך השנים.
הגדלת הקצבאות וגם ההפקדות לחיסכון יחולו רטרואקטיבית החל מה- 1.1.15. הקצבאות המוגדלות ייכנסו לתוקף ב- 1.1.16, אז ישולמו ההפרשים הרטרואקטיביים מ- 1.5.15. ההפקדות לחיסכון ייכנסו לתוקף ב- 1.1.17 ואז במקביל להפקדות השוטפות של המדינה (50 ₪ בחודש כאמור), ישולמו תשלומים חודשיים רטרואקטיביים בגין התקופה שבין 1.5.15 ועד 31.12.16 החל מ- 1.1.17 ועד 31.12.19.

דן חסכן. ועדת הכספים|צילום: יח"צ
דן חסכן. ועדת הכספים|צילום: יח”צ

ראוי לציין כי כי דמי הניהול של תכניות החיסכון ישולמו ע”י המדינה וכי בעת משיכת הכספים בגיל 18 המוסד לביטוח לאומי יעביר לידי הילד את הסכום הצבור בתוספת של עוד 500 שקל, זאת על-מנת לפצות בגין תשלומי מס על הריבית שנצברה בתכנית החיסכון. אם הילד לא ימשוך את הכספים אלא בגיל 21, אזי יהיה זכאי לעוד 500 שקל תוספת ובסה”כ 1,000 שקל בעת המשיכה. עוד אישרה הוועדה, כי במקרה שהוריו של ילד יוכלו למשוך את הכספים הצבורים עבורו לפני גיל 18 בשל מצב ציבורי, כשרופא מומחה יאשר שיש צורך בכספים לצרכיו הרפואיים. גם במקרה זה יקבל פיצוי בגין המס על הריבית, אך זה יהיה פחות מ- 500 ש”ח בהתאם לתקופת הצבירה. לגבי ילדים עד גיל 15, תיפתח גם עבורם תכנית חיסכון וגם הם יוכלו למשוך את הכספים בגיל 18 או 21 ולקבל את המענקים בגין המשיכה, בדיוק כמו ילדים שתקופת החיסכון עבורם ארוכה יותר.


כתבות שתשמחו לקרוא

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *