הצצה ראשונה: כך יראה הפארק הבוטני בעכו

הצצה ראשונה: כך יראה הפארק הבוטני בעכו
"מספקים לילדים שלנו את הטוב ביותר". הפארק הבוטני עכו
צילום: יח"צ

חברת בניית גני המשחקים הגדולה בארץ, “אלו את ניצן”, שהקימה את גני המשחקים בפארק הבוטני החדש בעכו, מספקת הצצה ראשונה כיצד יראו שטחי המשחקים בגן שצפוי להיחנך ולהיפתח לתושבי העיר ב-13 באוקטובר.
הפארק ע”ש פרד ולינדה וקס מקנדה הוקם בשכונת הכרם ג’ בעיר על שטח של כ-12 דונם והוא כולל צמחייה ים תיכונית בשילוב צמחייה טרופית. עלות הפרויקט נאמדת בכ-20 מיליון שקל והוא תוכנן על ידי דוד אלחנתי, ובעזרת סיוע של קק”ל ישראל וקק”ל קנדה.
בצדו המערבי של הפארק מתקני משחקים ייחודיים עם מוטיבים היסטוריים של עכו כמו המצודה והמגדלור ואזורי משחק בהשראת התקופות ההיסטוריות השונות של העיר בהן: התקופה הצלבנית, הממלוכית, העות’מנית ובימי המנדט הבריטי. מרביתם של המתקנים מותאמים ומונגשים לבעלי מוגבלויות. מתקני המשחקים החדשים הינם נטולי פי.וי.סי, חומר אשר מזיק לסביבה ולבריאות האדם. מלבד המוטיבים המרהיבים שמדמים את המבנים המזוהים ביותר עם העיר, המתקנים עמידים בפני ונדליזם וקורוזיה ויש בהם גם חידוש מיוחד: אל המתקנים מוצמד צ’יפ אשר סריקה שלו מכל סמארטפון באמצעות אפליקציה חינמית מספקת את הוראות הבטיחות במתקנים ואת אופן השימוש בהם.

"מספקים לילדים שלנו את הטוב ביותר". הפארק הבוטני עכו|צילום: יח"צ
“מספקים לילדים שלנו את הטוב ביותר”. הפארק הבוטני עכו|צילום: יח”צ

מדרום לפארק מתוכננת לקום שכונה חדשה ובמסגרת פיתוח השכונה יבוצעו מגרשי חניה ודרכי גישה נוחים לפארק. החלק המזרחי הצמוד לכביש עכו-נהריה רווי מדשאות, מתקני מים, משחקים ושירותים. ראש העיר עכו שמעון לנקרי אמר כי “מדובר באחד הפארקים היפים והייחודיים בעיר שהושקעה בו המון מחשבה ועיצוב. העיר עכו נמצאת בימים אלה בתנופת צמיחה ושגשוג והגן הבוטני מצטרף לפארק האתגרי שנפתח לציבור הרחב לפני חודשים אחדים ולפרויקטים נוספים שמקודמים לרווחת התושבים”.
מנכ”לית ובעלת חברת “אלו את ניצן”, הלן רות-ניצן, אמרה עם סיום הפרויקט: “אנחנו מספקים לילדים שלנו את הטוב ביותר. זה מה שמגיע להם. כאשר הורים מגיעים לגני המשחקים המרהיבים הם צריכים לדעת שהילדים שלהם בידיים טובות ולכולם נשאר רק ליהנות”.


כתבות שתשמחו לקרוא

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *