המחאה מתחילה בגיל צעיר

המחאה מתחילה בגיל צעיר
שיחה על הקשיים. מפגש התלמידים
צילום: פרטי

תלמידים ערבים ביקרו בתי ספר יהודיים בחיפה ובקיבוץ יפעת והסבירו על השביתה המתמשכת מזה 20 ימים בבתי הספר הכניסייתיים. התלמידים והתלמידות מבתי הספר “נזירות נצרת” בחיפה ושפרעם, “יוחנן הקדוש” ו”כרמל” בחיפה, נפגשו עם תלמידי בית ספר “ליאו בק” חיפה. הם מסרו מכתב תודה לתלמידי “ליאו בק” על הצטרפותם לשביתה למשך שעתיים.
אחד ההורים הפעילים במאבק, פאדי סווידאן, אמר לאחר המפגש: “התרגשתי מההזדהות של התלמידים אשר הביעו את התפלאותם וייאושם מעמדת משרד החינוך והממשלה. הם גינו את האפליה המתמשכת של המדינה כלפי אזרחיה הערבים”. פאדי השדגיש את חשיבותם של מפגשים אלה, על בסיס יומי, שכן “זו הייתה חוויה מיוחדת במינה ומעצימה במיוחד”.

שיחה על הקשיים. מפגש התלמידים|צילום: פרטי
שיחה על הקשיים. מפגש התלמידים|צילום: פרטי

התלמידה “מרתא וורוור” דיברה בפני תלמידי ליאו בק על חלקם של התלמידים במאבק על עתיד בתי הספר בהם הם מתחנכים. היא הציגה נתונים אודות הקיצוץ המתמשך בתקציבי בתי הספר הכנסייתיים, אשר מופלים לרעה לעומת בתי הספר מוכש”רים אחרים, במיוחד אלו השייכים לרשתות החינוך החרדי.
ראוי לציין כי חלק גדול מבתי הספר הערביים בישראלים סובלים ממחסור גדול במבנים, כיתות לימוד, ובתקציבים. בנגב ישנם יישובים שלמים שאין בהם בית ספר יחיד אפילו, במקומות אחרים בתי הספר לא מונגשים, ואין הסעות לתלמידים. בחיפה למשל, 70% מהתלמידים הערבים לומדים בבתי הספר הכנסייתיים.


כתבות שתשמחו לקרוא

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *