החופש הגדול: החצי השני

החופש הגדול: החצי השני
מגלשות ושעשועים
צילום: אילן סגרון

יולי מאחורינו וגם מרבית הקייטנות, ועדיין אוגוסט משתרע לפנינו במלוא אורכו וחומו. תמיד יש כמובן סדנאות והופעות חינם לטף בקניונים, הזדמנות להתקרר קצת במיזוג האוויר הארקטי השורר שם, אבל גם אלה נראים קצת דהויים ועייפים ביחס למחצית הראשונה של החופש הגדול. ורובם לא מתאימים לבני שמונה ומעלה. אז מה עושים עכשיו עם הילדים הנופשים? – מתעדכנים בהיצע האתרים והאטרקציות שעדיין לא מיצינו. תתפלאו, יש עוד כאלה. אספתי שישה שנראים בעלי סיכוי טוב לעניין ולשעשע

נתחיל במים ובטבילה במרחצאות חמי געש. לכאורה אבסורד: מים חמים באוגוסט? מניסיון מעשי עם קבוצת ילדים, התשובה היא כן. החידוש הגדול שם היא בריכת מינרלים ומלחים קרירה עם זרמי ג’קוזי, תופעה שלא הייתה בעבר.

קבוצת ילדים שהגיע אתי ויתרה למשך שעה ארוכה על השחייה בבריכת המים הרגילה וגם על בריכות הפעוטות החדשה, כדי להשתכשך בחמימות הקלה והנעימה הזו.

בריכת מינרלים ומלחים קרירה עם זרמי ג'קוזי|צילום: יח"צ
בריכת מינרלים ומלחים קרירה עם זרמי ג’קוזי|צילום: יח”צ

מבוגרים המלווים את הילדים, ולא מקפידים על רחצה נפרדת, יכולים לטבול בשלוש בריכות חמות יותר, להיכנס לסאונה רטובה או יבשה, להזמין עיסוי כולל פילינג בניחוח פסיפלורה ולשחות בבריכת המים הקרים.

בימי שלישי, רביעי וחמישי במהלך אוגוסט, בשבע וחצי בערב, יש שם מופעי קריוקי ושירי ארץ ישראל כך שמדובר בבילוי משותף לכל המשפחה. מחיר הכניסה לפי מבצעים והנחות: 90 שקלים. לפרטים נוספים: www.hameigaash.co.il

ועוד מים. הפעם על חוף הכנרת. פארק המים חוף גיא עבר שדרוג מרשים בכל 15 הדונם עליהם הוא משתרע. בין היתר 7 מגלשות מים מסוגים שונים, כולל מגלשת טייפון בזווית של 90 מעלות לאמיצים, מתקני שעשועים לילדים ולמבוגרים, פינות מוצלות, מדשאות, בריכת גלים, ובריכת מים רדודים עם מתקנים לפעוטות. אבל המזנון-מסעדה הצמוד לא כשר. כך שצריך להצטייד במזון לפני שבאים. מחיר הכניסה המלא, מגיל שלוש: 90 שקלים. לפרטים נוספים: http://www.gaibeachhotel.com

עבר שיפוץ. חוף גיא|צילום: יח"צ
עבר שיפוץ. חוף גיא|צילום: יח”צ

טרנד הטרמפולינות צובר תאוצה בתקופה האחרונה, וטוב שכך, שכן מדובר בפעילות גופנית נמרצת השורפת קלוריות ומנתקת מבילויים פסיביים כמו בהייה במסכי מחשב וניידים.

בקיץ הנוכחי זה מסתמן כבילוי המועדף על ילדי ישראל, ובנוסף לסניפי קפיצה של רשת iJump בפתח תקווה, חיפה יפעל במהלך אוגוסט באופן זמני גם סניף תל אביב בחלל הענק והממוזג של היכל קבוצת שלמה (הדרייב אין).

מדובר ב-1200 מ”ר של משטחי קפיצה לפעוטים, לנוער, ולחובבי ספורט אתגרי. הכניסה למתחם הקפיצה היא מגיל 6 ולמלווים הצעירים יותר יש ג’ימבורי חינם באולם צמוד.להורים ולמלווים הכניסה חינם. לקופצים עולה שעה ראשונה 59 שקלים, או 39 שקלים למחזיקים כרטיס דיגיתל. לפרטים נוספים: www.iJump.co.il.

הגן הבוטני בירושלים חם בצהריים, אבל בערבים הקרירים יותר, מתקיים בשיתוף שלושה גופים: הדרן, חברת חלומות וחברת גיל טייכמן– סיור תגליות מלווה על ידי צלילים, סיפורים, משחקים והפעלות. שביל התגליות מתפתל לאורך מאות מטרים, ומפתיע את ההולכים בו במפגש עם דמויות מסיפורי אגדות כמו גמד מכרות, פיה, מספר סיפורים ועוד.

הגן הבוטני בירושלים|צילום: רפי דלויה
הגן הבוטני בירושלים|צילום: רפי דלויה

המקום מואר בתאורת לילה עם אפקטים של גחליליות, והעצים נראים בתאורה הזו קסומים ואגדתיים בעצמם. הילדים יכולים להצטלם עם דמויות האגדה, לשחק מחבואים ליד מפל נסתר, לחפש זהב במכרה יחד עם גמדים, ללכת על גשר בין הצמרות, ולנסות לפענח את כתב החידה שכל אחד מקבל בכניסה. כרטיס יחיד עולה 45 שקלים. כרטיס משפחתי לזוג עם 3 ילדים – 190 שקלים. מתאים לגילאי 3-12 ולא מתאים לעגלות. לפרטים נוספים: http://www.botanic.co.il.

ירושלים לא מוותרת השנה גם על הפסטיבל הבינלאומי חוצות היוצר המתקיים זו השנה ה-41 ויתחיל ב-15 באוגוסט. כרגיל, יש שם תשומת לב לתעסוקת ילדים במתחם מיוחד שבו יופיע יובל המבולבל פעמיים כל ערב. למבוגרים ממתינים דוכני יוצרים מהמזרח הרחוק, דרום אמריקה, אירופה ואפריקה. היבשת השחורה שולחת יצירות מגאנה, זימבאבואה, קמרון ועוד.

ובנוסף ישתתפו כ-200 אמנים ישראלים בציורים, הדפסים, קרמיקה, צורפות, טקסטיל, יודאיקה, צעצועים ועוד. וכל ערב יהיה מופע בהשתתפות אמנים מרכזיים, ביניהם שלום חנוך, שלומי שבן, ריטה, דני סנדרסון, גידי גוב, אביתר בנאי, פאר טסי ורבים אחרים.

אסיים בקניון החדש והנוצץ בפאתי כפר סבא, אושילנד. היו עיכובים רבים לפני פתיחתו, בין היתר משום שכל בתי האוכל והמסעדות נטולי תעודת כשרות, אבל ילדים ימצאו בו שעשועים שלא קיימים במקומות אחרים, כמו מגלשה יבשה הנראית כמו צינור אוורור מתכתי מתפתל (חינם), ומתחם משחקים אלקטרוניים עתיר פעילויות אלקטרוניות ואתגריות מסוג מבוכי רשתות טיפוס.

מגלשה יבשה. קניון אושילנד|צילום: יח"צ
מגלשה יבשה. קניון אושילנד|צילום: יח”צ


כתבות שתשמחו לקרוא

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *