ד”ש לשלומית: תערוכת סוכות בירושלים

ד”ש לשלומית: תערוכת סוכות בירושלים
תערוכת סוכות מוקטנות בירושלים
צילום: יח"צ

במהלך חול המועד סוכות תתקיים בבית אבי חי שבירושלים תערוכת דגמי סוכות בשם “סוכות מדברות”, שמה. מדובר בעשרות דגמים זעירים של סוכות בגודל של 40 על 40 ס”מ. את היצירות הכינו אנשים פרטיים וקבוצות מאורגנות וזו זו השנה השמינית בה מתקיימת התערוכה. היצירות מביעות רעיונות ונושאים פוליטיים וחברתיים לצד סוכות המתארות תופעות ומגמות בחברה הישראלית כמו המירוץ נגד הזמן ומשמעויות הקידמה הטכנולוגית. בנוסף יש בתערוכה סוכות המתעדות מאבקים חברתיים וסביבתיים.

תערוכת סוכות מוקטנות בירושלים|צילום: יח"צ
תערוכת סוכות מוקטנות בירושלים|צילום: יח”צ

לצד התערוכה (שהכניסה אליה – ללא תשלום) יתקיימו פעילויות נלוות לילדים ובהן: סדנת גרפיטי – הילדים יציירו גרפיטי אלקטרוני על גבי מסך ענק ברוח סוכות, סדנת פנטומימה – ארבעה שחקנים מקבוצת אינקובטור שיציגו ללא מילים וילמדו את הילדים להבין גם בלי מילים, סדנת מוזיקה – שבה ישמעו המשתתפים כיצד מביעים רגשות באמצעות מוזיקה ויכינו כלים באמצעות חומרים ממוחזרים, סדנת קומיקס – שבה הילדים ילמדו איך מביעים רעיון או נושא דרך קומיקס וכן חידה בלשית – ערכת משחק וכתב חידה לשיטוט בתערוכת “סוכות מדברות”.
בנוסף, ביומיים הראשונים של הפעילויות תתקיים הצגה לחודש תשרי מתוך פרויקט ‘אגדות הלבנה’ המתקיים בבית אבי חי. הצגת הילדים נקראת ”האישה והרוח” והיא מביאה את סיפורה של אישה ענייה שמבקשת מהמלך שישפוט בינה לבין הרוח, שחטפה את פת לחמה האחרונה.
תצוגת “סוכות מדברות” תתקיים בחצר בית אבי חי בין התאריכים ט”ז-כ”ז בתשרי, 29.9-10.10, בין השעות 10:00-19:00 (הכניסה לתערוכה ללא תשלום). שעות הפעילויות המיוחדות לילדים ולמשפחה: 10:00-16:00. מחיר הסדנאות 20 – 10 ₪, הצגת הילדים 20 ₪, הורה מלווה – ללא תשלום.
פרטים מלאים על כל הפעילויות, הצגות הילדים, מחירים ושעות תצוגת התערוכה ניתן לקבל באתר בית אבי חי (www.bac.org.il ), בפייסבוק ובקופות בית אבי חי בטלפון 02-6215900 .


כתבות שתשמחו לקרוא

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *