דרישה לצהרונים בישובי פריפריה

דרישה לצהרונים בישובי פריפריה
"חייבים לחזור הביתה ב-14:00". ילדהן
צילום אילוסטרציה: אתר pixabay.com

לטענת הורים, העדר צהרונים מחייב את האמהות לחזור בצהריים כדי להוציא את ילדיהן מהגן, ומונע מהן לעבוד במשרה מלאה

הורים ביישוב הבדואי כמאנה שבצפון מתלוננים כי מועצת משגב לא טרחה להפעיל אפילו צהרון אחד. לטענת המתלוננים, העדר הצהרונים מחייב את האמהות לחזור בצהריים כדי להוציא את הילדים מהגן, ובכך מונע מהן לעבוד במשרה מלאה ורווחית, ומצב זה מונע יציאה של משפחות ממעגל העוני.

רביע, תושב כמאנה: “הבעיה הזאת עולה בכל משפחה שיש בה ילדים קטנים, וההורים צריכים לשבור את הראש איך להוציא אותם מהגן. כיום הילדים חייבים לחזור הביתה בשעה 14:00, כי אין אופציה להישאר בגנים ליום ארוך. בכפר שלנו יש גן אחד, ולי יש שני ילדים שם. הילד הגדול יעלה לכיתה א’ בשנה הבאה, ולשני נשארו עוד שנתיים. מה שקורה זה שהאמהות חייבות להוציא את הילדים, ואז הן חייבות לצאת מוקדם מהעבודה. אף מעסיק לא יעסיק מישהי עד לשעה 13:00, אז הן מוותרות על העבודה ונמצאות מהצהריים עם הילדים בבית, ורק הבעל יכול לצאת לעבוד”.

"חייבים לחזור הביתה ב-14:00". ילדהן| צילום אילוסטרציה: אתר pixabay.com
“חייבים לחזור הביתה ב-14:00”. ילדהן| צילום אילוסטרציה: אתר pixabay.com

רביע מספר כי בעבר היה ניסיון לפתוח צהרון ביישוב, אולם אחרי שנה הוא נסגר ומאז לא נפתח שוב: “במשך שנה אחת עשו ניסיון במתנ”ס של השכונה המערבית, ואז הפסיקו את זה. לאף אחד אין מושג למה… ניסינו לדבר עם הוועד ועם המועצה, ואמרנו שאנחנו מוכנים לשלם יותר כסף כדי שהילדים יקבלו צהרון ויתפתחו, אבל ללא הצלחה, ואין אף אחד שיעזור לנו. בכלל, התחושה היא שאף אחד לא מתייחס אלינו”.

תלונות התושבים כלפי המועצה כוללות גם טענה על הזנחת ילדי הגיל הרך, ללא קשר למוסדות החינוך. לדבריהם, אין ביישוב גני משחקים שבהם הילדים יכולים לבלות אחר הצהריים, כפי שיש ביישובים היהודים השכנים. רביע: “אין לנו לאן לקחת את הילדים. אין פה גן שעשועים או פארק. אז או שהם סגורים בבית, או שהם משחקים ברחוב. לפני שבוע כמעט קרה לנו אסון. הילד שלי טיפס על עמוד חשמל, ובנס נמנע אסון”.


כתבות שתשמחו לקרוא

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *