בעקבות כד הבושם – הולכים בשבילי עתיקות בית גוברין

בעקבות כד הבושם – הולכים בשבילי עתיקות בית גוברין
בעקבות כד הבושם
צילום: יח"צ

צמד ילדים ממרילנד, הגיעו לחופשה בישראל במהלכה לקחו חלק בחוויית חפירה במערות בית גוברין, שם להפתעתם גילו כד עתיק ששימש לבשמים.

אלי בת ה-6 וזאק בן ה-10 הגיעו עם משפחתם ממרילנד, ארה”ב לחופשה בישראל, וכמובן לא פסחו על חוויה מיוחדת במינה בארץ הקודש, חפירה במערות המקראיות של העיר מרישה בבית גוברין,”Dig for a Day”, של המכון לסמינרים ארכיאולוגים. במהלך החפירות במערת “דאקי” מצאו הילדים כד עתיק, אשר נשמר בשלמותו. ד”ר איאן, הארכיאולוג הוותיק שהקים את מיזם הסמינרים הארכיאולוגים תחת חסות המכללה האקדמית של ההיברו יוניון קולג’, קיבל את הכד המסתורי שנמצא במערה, ובדק לאיזו תקופה הכד שייך. הילדים הנרגשים שמחו מאוד על גילוי הממצא ונהנו מיום החפירות.

“הכד שנמצא ע”י הילדים במערת “דאקי” נשמר והוצא בשלמותו כך שניתן מיד לדעת שהוא שימש ככד לבשמים מהתקופה ההוליסטית, הכד ימשיך את תהליך הרפאות (ניקוי) ולאחר מכן יועבר לרשות העתיקות” ציין ד”ר איאן.

מומלץ לקחת חלק בחוויה ייחודית ומרגשת, במערות בית גוברין ולעזור לצוות החפירה לגלות ממצאים עתיקים, שרידים מהעיר המקראית מרישה, לזחול במערות לאור נרות (לא חובה), לסנן חרסים וללמוד על ממצאים עתיקים נוספים שנמצאו במערות.

לפרטים והרשמה: 03-9150084, [email protected] http://www.archesem.com (הפעילות בתשלום, בהרשמה מראש).

שעות פעילות: א’-ה’ , 9:00 – 17:00 (קבוצה אחרונה מתחילה ב-14:30) שישי, 9:00 – 14:30 (קבוצה אחרונה מתחילה ב-12:00)

משך הפעילות: 2.5-3 שעות.

בעקבות כד הבושם | צילום: יח"צ
בעקבות כד הבושם | צילום: יח”צ

כתבות שתשמחו לקרוא

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *