הילדים שמקווים לא להישאר רעבים בליל הסדר

הילדים שמקווים לא להישאר רעבים בליל הסדר
פעילות מתנדבים לקראת החג
צילום עמותת חום

עמותת ‘חום’ שבראשה עומדים העיתונאים ג’ודי שלום ניר מוזס וניסים משעל תערוך משדר מיוחד ברדיו 103 FM  המטרה היא לגייס את הציבור לסיוע למשפחות ולילדים נזקקים לקראת ליל הסדר

קשה לתאר במילים מה עובר על ילד או ילדה עניים: המקרר הריק, הפסקת עשר בלי כריך, הבגדים הבלויים הדלים בחורף, הבושה מהחברים בבית-הספר, הפיגור שנוצר בלימודים כי אין כסף לשיעורים פרטיים, הצער של יתמות ובאין אב מפרנס, הקור בלילות כי אין שמיכה ותנור שיחממו, הבכי החרישי היום יומי של האם המצרה על שאין לה מהיכן לממן טיפול שינים או לקנות משקפיים לילדיה הסובלים, הלחם היבש עם מים המעורבב בסוכר כי אין שוקו חם, המעקלים שעומדים בפתח עקב אי תשלום גז חשמל וכד’… את כל זה רואים בעמותת חום יום יום.

פעילות מתנדבים לקראת החג |צילום עמותת חום
פעילות מתנדבים לקראת החג |צילום עמותת חום

לקראת החגים באופן טבעי מתגברות פניות המצוקה של המשפחות החפצות גם הן לחגוג את ליל הסדר כמו כל עם ישראל “סליחה שאני נאלצת לבקש טובה” כתבה אחת האימהות ממשפחה נזקקת “אבל הסתובבתי בסופר לראות את המחירים של עוף ומצרכים לקראת החג, הכול חייב להיות כשר וכל כך יקר, שאני פשוט לא יודעת איך אצליח להכין את הפסח השנה”

הפניות המגיעות אל העמותה הן רבות ונובעות מעיקר מקושי כלכלי חריף בשל סיבות כגון יתמות, מחלה במשפחה, נכות ועוד. מתנדבי העמותה מגיעים אל המשפחה ומאמתים את מצבה באמצעות בדיקה מקיפה של חשבונות הבנק, תלושי שכר, ביטוח לאומי ועוד.

אף ילד לא ישאר רעב | rfצילום: אתר 123
אף ילד לא ישאר רעב
| rfצילום: אתר 123

“השבוע, כמידי שבוע ניסים ואני העמסנו חבילות מזון” מספרת ג’ודי שלום ניר מוזס העומדת בראש העמותה יחד עם העיתונאי ניסים משעל “הגענו לבית לא רחוק מאתנו ברמת גן. זוג, היא עובדת כמנקה והוא עובד בשטיפת מכוניות. לראות היכן הם מגדלים שלושה ילדים ולבכות. פשוט לבכות. הבאנו להם אוכל, ביקשנו ממתנדבים שיגיעו לצבוע להם את הבית, שלחנו לילדים בגדים חמים וכמובן תנור ושמיכות. אמרתי לניסים שאני מפסיקה, שאני לא מסוגלת להכיל מצוקות יותר. המשכנו למחרת עם סיפורים לא פחות קשים. אני לא מספרת את זה כדי להתרברב חלילה אלא כדי לשתף אתכם בעשייה. אנחנו חייבים אבל ממש חייבים את עזרתכם באיסוף תרומות כדי שנוכל להמשיך לעזור לאנשים שלעיתים הם שקופים כל כך. בבקשה תעזרו לנו לעזור”

מה גורם לה בעצם להתנדב בעמותה? ” פילוסופיית החיים שלי היא שכל אדם שיש לו מעמד ציבורי (סלבס וכו’) חובה שינווט את מעמדו לעזרה לזולת, לאלו שמזלם לא שפר עליהם ” היא כתבה השבוע בעמוד הפייסוק שלה וגם טרחה להדגיש “בעמותה שלנו אין משכורות! לא מנכ״ל , לא מזכירות, משרדים, כל אגורה מופנה לדאגה לצרכי הילדים”

ג'ודי שלום ניר מוזס וניסים משעל |צילום: אתר עמותת חום
ג’ודי שלום ניר מוזס וניסים משעל |צילום: אתר עמותת חום

המשדר המיוחד יערך ביום חמישי 14.4.16 ברדיו תל אביב 103Fm שתרם ארבע שעות שידור לצורך המשדר המיוחד. משעה 16.00 עד20.00. משעל ושלום ניר מוזס יובילו את משדר ההתרמה, שבו כך הם מקווים יצליחו לאסוף מספיק כסף לחבילות מזון, בגדים לילדים וכל מה שהמשפחות הנזקקות ישמחו לקבל לקראת החג הקרב ובא .
ניתן גם לתרום בטלפון *8635 או באתר העמותה http://hom.org.il/

משדר מיוחד ביום חמישי | צילום רדיו 103 fm
משדר מיוחד ביום חמישי | צילום רדיו 103 fm

כתבות שתשמחו לקרוא

7 תגובות

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *