אזהרה מפני ציד של פוקימון

אזהרה מפני ציד של פוקימון
לא חייבים לתפוס את כולם. פוקימון גו
צילום: pixabay.com

אמה של נערה שנפגעה, מבקשת לעורר את המודעות של ההורים לאחר שבתה נפגעה באורח בינוני

אמה של נערה בת 15 שנפגעה במהלך מרדף אחרי פוקימונים יצאה השבוע בקריאה חריגה להורים. הצעירה מכרמיאל נפלה מאופניה ונפגעה לאחר שבילתה עם אחיה וחבר נוסף בניסיון ללכוד פוקימונים. בשלב מסוים היא איבדה את השליטה אל האופניים, נפלה ונפגעה בראשה. אמבולנס פינה אותה במצב בינוני לבית החולים בנהריה, שם התברר כי הפציעה חמורה מאוד.

מנהל מחלקת הטיפול הנמרץ לילדים במרכז הרפואי לגליל, ד”ר זאב סוניס: “הילדה סובלת משבר קווי בגולגולת ומדימום מוחי. מצבה התייצב, ואנו עוקבים אחריה תוך ביצוע בדיקות דימות על פי הצורך. בקיץ הזה אנו רואים עלייה במספר הפגיעות בקרב ילדים ובני נוער ברחבי הארץ, בשני תחומים עיקריים: נפילות מאופניים חשמליים ומרדפים אחר פוקימונים. לצערי, רבים מההורים אינם מודעים למשחק החדש וגם לסכנות הרכיבה ללא מיגון על אופניים, חשמליים ורגילים כאחד. הפוקימון הפך לטרנד שמטשטש, בעיקר בקרב צעירים, סכנות כמו כבישים, בורות, מאגרי מים ועוד. יש צורך להעלות את הנושא למודעות, כדי למנוע את האסון הבא”.

לא חייבים לתפוס את כולם. פוקימון גו|צילום: pixabay.com
לא חייבים לתפוס את כולם. פוקימון גו|צילום: pixabay.com

לצד הנערה שוהה כל העת אמה, שסיפרה כי משחק הפוקימון במכשיר הסלולרי נחשף בפניה רק זמן קצר לפני הפציעה: “אתה חושב שמדובר בעוד אפליקציה של משחק שבני הנוער יושבים ומשחקים ביחד בבית או בחצר. לא ידעתי שמדובר ביציאה למרדף, לעיתים מסוכן, אחרי משהו וירטואלי. הלוואי שהמקרה של הבת שלי יהיה האחרון. אני קוראת להורים – דברו עם הילדים. הדבר עלול להסתיים בפציעות משמעותיות ואף במוות. חשוב, בעיקר בחודשי הקיץ, לצאת בהסברה נרחבת בכלי התקשורת על הסכנות האורבות ועל הדרך להימנע מהן, ולקראת הקיץ יש לעשות זאת במוסדות החינוך ובחוגים של אחר הצהריים”.


כתבות שתשמחו לקרוא

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *